Historia

Nasze początki sięgają roku 2006 kiedy jako studenci szkół filmowych założyliśmy grupę filmową. Kręciliśmy filmy krótkometrażowe, zdobywaliśmy wiedzę, umiejętności i snuliśmy plany o stworzeniu własnej firmy.

Marzenia okazały się rzeczywistością w roku 2010 kiedy powstała firma Golden Storm Film. Pod tym szyldem działaliśmy przez prawie 14 lat.

Rok 2014 był przełomowym okresem w naszej działalności. Odwiedziliśmy z kamerą kilkaset lokalizacji na terenie województwa lubelskiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. W jednym roku nakręciliśmy 112 filmów co pozwoliło na inwestycje w nowy sprzęt i dalszy rozwój.

Rok 2015 przyniósł nam pierwsze zmiany wizerunkowe. Powstało nowe logo, nowa strona pod adresem www.gsfilm.pl, a ówczesne dokonania filmowe podsumowaliśmy w naszym pierwszym showreelu:

 

W latach 2017-2018 postawiliśmy sobie wysoko poprzeczkę. Zrealizowaliśmy wymagające projekty pod względem kreatywnym, organizacyjnym oraz technicznym, które okazały się dużym sukcesem.

Do największych wyzwań logistycznych można zaliczyć produkcję w ciągu 2 miesięcy 30 spotów reklamowych we wszystkich województwach Polski na targi Astana EXPO 2017 w Kazachstanie. Spoty promowały polskie województwa, ukazując ich potencjał gospodarczy i dorobek kulturalny. Wystawy EXPO to jedne z najbardziej prestiżowych wydarzeń organizowanych na skalę międzynarodową. Materiały video o polskich regionach cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających polską ekspozycję na Astana EXPO 2017.
Więcej informacji: https://expo.gov.pl/expo-2017/


 

Spróbowaliśmy sił w wielu nowych dla nas dziedzinach, jak np. stworzenie multimedialnych prezentacji o tematyce historycznej dla Muzeum Historii Kocka. W ramach zamówienia przygotowaliśmy:

  • 6 filmów fabularyzowanych oraz 1 film dokumentalny, w tym napisanie opracowań historycznych i scenariuszy filmów, dobór ikonografii, reżyseria, zdjęcia w rozdzielczości 4K skonwertowanej do Full HD, organizacja i kierownictwo produkcji, angaż kilkunastu aktorów, charakteryzacja, dobór kostiumów i rekwizytów, scenografia, zdjęcia w profesjonalnym studio z wykorzystaniem techniki green screen, postprodukcja obejmująca montaż, udźwiękowienie, kluczowanie, korekcję barwną,
  • 8 animacji w technice 2D, w rozdzielczości Full HD, w tym napisanie opracowań historycznych i scenariuszy animacji, dobór ikonografii, wykonanie rysunków technikami tradycyjnymi oraz komputerowymi, animowanie wielowarstwowych rysunków, udźwiękowienie obejmujące podkłady lektorskie, muzyczne i efekty dźwiękowe,
  • 6 aplikacji dotykowych na panele dotykowe, w tym napisanie opracowań historycznych, dobór ikonografii, opracowanie koncepcji graficznej, zaprogramowanie aplikacji.
  • przygotowanie 15 ścieżek dźwiękowych nagranych w profesjonalnym studio, zawierających podkłady lektorskie, muzyczne i efekty dźwiękowe,
  • przygotowanie prezentacji 360 w technologii VR,
  • przygotowanie niektórych filmów, animacji i aplikacji dotykowych w wersji angielskiej.


Po stronie Golden Storm Film w ramach projektu zaangażowanych było blisko 50 osób: ekipa produkcyjna i postprodukcyjna, historycy, scenarzyści, aktorzy i lektorzy. Przygotowane przez nas prezentacje stanowią główne atrakcje w Muzeum Historii Kocka.

Materiał TVP z otwarcia muzeum: https://www.facebook.com/lublin.tvp/videos/1572492016170476/

Równie ambitnym wyzwaniem były zdjęcia przyrodnicze do ponad 30-o minutowego filmu o Poleskim Parku Narodowym i obszarach Natura 2000. Zdjęcia trwały od lipca 2017 roku do września 2018 roku. W tym okresie uchwyciliśmy bogatą faunę i florę z pojezierza łęczyńsko-włodawskiego o różnych porach roku, m. in. udało nam się zarejestrować z ukrycia bogate życie wielu gatunków zwierząt, zwłaszcza żurawi.

Zdobyte doświadczenia pozwoliły nam śmiało myśleć o dalszym rozwoju i realizacji kolejnych ciekawych projektów. A to wszystko podsumowaliśmy w kolejnym showreelu:

W okresie od lutego 2022 roku do lutego 2023 roku przygotowaliśmy dla Województwa Lubelskiego materiały video o charakterze promocyjnym (wizerunkowym) wraz ze scenariuszami, w ramach działań informacyjno-promocyjnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020 oraz promocji środków europejskich możliwych do uzyskania w ramach nowej perspektywy finansowej na lata 2021-2027.

Łącznie w ramach umowy zrealizowaliśmy:

  • 10 filmów storytellingowych
  • 15 filmów informacyjno-promocyjnych
  • 5 spotów reklamowych

Film promocyjny pt. „Życie bez barier”, który zrealizowaliśmy w ramach tego zamówienia, otrzymał Wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Energa Camerimage 2022 w ramach 13. edycji Konkursu Spotów Reklamowych „Fundusze Europejskie w kadrze”.

Gremium filmowych ekspertów doceniło historię naszych Bohaterów, którzy pomimo przeciwności losu codziennie, krok po kroku, starają się żyć „…bez barier”.

Po więcej szczegółów odsyłamy do artykułu: https://rpo.lubelskie.pl/rpo/wiadomosci/aktualnosci/wyroznienie-dla-lubelskiego-na-festiwalu-energacamerimage-2022/

Renowacja, rewitalizacja, a może reorganizacja? Jakkolwiek by to nazwać, po prawie 14 latach działalności wytyczamy nowy kierunek naszego rozwoju. Od teraz Golden Storm Film to po prostu Golden Film. Krócej, łatwiej, w sam raz!

Oprócz zmiany nazwy i logo, przeprowadziliśmy się na nowy adres: www.goldenfilm.pl

Zapytania ofertowe prosimy kierować na adres: biuro@goldenfilm.pl

Z tej okazji przygotowaliśmy nowy showreel, w którym prezentujemy najciekawsze realizacje z ostatnich lat.

Jedno natomiast pozostaje bez zmian… nasza pasja i gotowość na nowe wyzwania!

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.